Pod lištou výpočetních funkcí je lišta nastavení. Na této liště lze přímo měnit některá nastavení systému GROMA. Navíc je z této lišty přístupný manažer konfigurací, pomocí něhož lze spravovat více souborů s konfiguracemi.
Všechny seznamy na liště nastavení zobrazují několik naposledy použitých hodnot. Při volbě již dříve nastavené hodnoty tedy většinou není třeba zadávat údaj z klávesnice, ale stačí jej vyhledat v seznamu hodnot.
Na liště nastavení jsou přístupné následující položky:
Volba aktivního konfiguračního souboru
Zde lze volit, se kterou sadou konfigurací si přejete pracovat. Program nabízí všechny konfigurace nalezené v adresáři pro konfigurace. Umístění konfigurací lze definovat pomocí nastavení v souboru network.ini, případně pomocí parametru při spuštění systému GROMA.
Vedle seznamu s nabídkou konfiguračních souborů je tlačítko pro vyvolání manažeru konfigurací.
Předčíslí
Nabídka implicitního předčíslí, které je použito při zadání neúplného čísla bodu. Toto předčíslí lze nastavit též v dialogovém okně Redukce. Pokud bude zadáno číslo bodu bez předčíslí, bude k němu doplněno toto předčíslí. Bude-li v předčíslí zadáno pouze číslo ZPMZ, bude k němu z přednastaveného předčíslí doplněno číslo katastrálního území.
V dialogovém okně Soubor->Nastavení->Vstup/Výstup lze nastavit zobrazování čísel bodů v seznamech tak, že u bodů, které mají předčíslí shodné nebo částečně shodné s přednastaveným bude zobrazováno redukované předčíslí nebo pouze vlastní číslo bodu. Lze zobrazit i historii naposledy použitých předčíslí. V seznamu je za předčíslím uveden i název příslušného katastrálního území.
Za seznamem naposledy použitých předčíslí je tlačítko pro výběr předčíslí podle katastrálního území.
Kód kvality
Výběrový seznam kódů kvality. Zvolený kód kvality má vliv např. na mezní odchylky při výpočtech. Není-li zde nastaven platný kód kvality v rozmezí 1-8, implicitně se pro výpočet mezních odchylek předpokládá kód kvality 3
Měřítkový koeficient
Okno s nabídkou naposledy použitých měřítkových koeficientů pro přepočet měřených délek do souřadnicové soustavy (redukce z kartografického zkreslení a z nadmořské výšky). Tímto koeficientem jsou přenásobeny všechny délky importované z totálních stanic. Měřítkový koeficient je tedy třeba nastavit ještě před importem souboru s měřením. Údaj o použitém měřítkovém koeficientu se zaznamená do protokolu o importu, a pro případnou pozdější kontrolu se zapíše i do hlavičky seznamu měření, odkud jej lze zobrazit příkazem Soubor->Informace o souboru.
Vyhledávání bodů
Vstupní okénko pro vyhledávání bodu v seznamu podle čísla. Píšete-li do něj číslo bodu, program průběžně během psaní vyhledává v seznamu bod zadaného čísla. Je-li v seznamu více bodů stejného čísla, bude následující bod nalezen po stidknutí klávesy <šipka dolů>
Přepínač výšek bodů
Pokud jej vypnete, nebudou ve vpočetních protokolech uvedeny výšky bodů.
Přepínač ukládání souřadnic vstupních bodů do protokolu
Je-li zapnut, jsou při výpočtech protokolovány souřadnice všech vstupních bodů.
Výběr aktivní sady souřadnic
Při práci s více souřadnicemi zde můžete nastavit, která sada souřadnic má být aktivní. Mimo názvu sady souřadnic můžete zvolit i jednu z následujících možností:
Platné GPÚ:
budou použity souřadnice definujícé platné geometrické a polohové určení bodu, tedy souřadnice s vyplněným kódem kvality.
První definované:
budou použity první definované souřadnice. Pokud bod nemá vyplněny souřadnice v první sadě souřadnic, budou použity souřadnice z druhé sady souřadnic.