Telefon

(+420) 775 563 736

Email

info@groma.cz

Nový výměnný formát NVF 6.0 a Groma

ČÚZK od 15.4.2022 vydává soubory výměnného formátu ve verzi NVF 6.0. Od tohoto data tedy není možné stávající verzí Gromy importovat soubory v novém formátu NVF, ani nelze do ISKN importovat VFK soubory v předešlé verzi NVF. Nasazena byla také nová verze služby WSGP.

Jak bylo avizováno již v loňském roce při posledním upgrade grafického modulu, nyní je na řadě velký upgrade na novou verzi Groma 13. Tato verze je po šestileté práci zcela přepracována do nových technologií zaručujících možnost dalšího dlouhodobého vývoje a jedná se o první placený upgrade Gromy po více než pěti letech (v.12 je v distribuci od 12/2016) s mnoha vylepšeními a novými funkcemi.

Groma v.13 obsahuje také upravenou verzi grafického modulu, která kromě dalších vylepšení (seznam zde) umožňuje i práci s NVF 6.0 a novou verzí WSGP. Pokud upgradujete systém Groma na v.13, získáte toto rozšíření grafického modulu, a tím i možnost pracovat s NVF 6.0, bezplatně. Nejedná se ještě o avizovanou zcela novou verzi grafického modulu, u té předpokládáme zahájení testování na konci roku 2022.

Pro uživatele, kteří z nějakého důvodu ještě nechtějí přejít na Gromu 13, jsme se rozhodli nabídnout druhou možnost, a to za minimální poplatek přejít na v.12.4, obsahující také novou verzi grafického modulu a modulu WSGP, a to za cenu 1.500 Kč.

Groma 13 prozatím neobsahuje funkci pro grafické zobrazení seznamu souřadnic. Plánujeme v tomto směru daleko bohatší funkcionalitu po propojení s nově vyvíjeným grafickým modulem.

Licence na v.13 zahrnuje automaticky i licenci na v.12.4 včetně nové verze grafického modulu. Z přechodu na v.13 tedy nemusíte mít obavy, můžete mít souběžně instalovány obě verze a libovolně mezi nimi přecházet.

Uživatelé pracující s grafickým modulem tedy mají na výběr z těchto dvou variant:

 1. Upgrade celé linky na novou verzi Gromy v.13
  Za cenu upgrade Gromy v.13 získáte navíc i grafický modul podporující NVF 6.0 a novou verzi nástroje WSGP.
  Základní cena kompletního upgrade je 7.900 Kč za první licenci. Další ceny jsou uvedeny v ceníku.
  Součástí licence v.13 je i licence na v.12.4 obsahující také novou verzi grafického modulu a modulu WSGP.
 2. Výměna pouze grafického modulu za verzi podporující NVF 6.0.
  Do stávající instalace Gromy v.12 bude doplněn nový grafický modul obsahující kromě dalších vylepšení i podporu NVF 6.0 a nová verze nástroje WSGP.
  Cena upgrade je 1.500 Kč.
  Upgrade Gromy na v.13 můžete udělat později.