Příkazem Ctrl-S lze celé zadání nivelace zapsat do souboru. Soubory s nivelací mají příponu .lvl
.
Kromě vlastního zadání nivelace se vytvoří soubor se jménem shodným s názvem plánu a s příponou .frz
. Tento soubor obsahuje výsledný výstupní formulář, včetně případných změn, které v něm byly dodatečně provedeny. Po opětovném otevření nivelace je automaticky načten, takže nedošlo-li ke změně zadání, není třeba nivelaci znovu zpracovávat.
Nivelaci dříve uloženou do souboru lze ze souboru opět načíst příkazem Ctrl-O.
nebo kombinací klávesVýslednou tabulku lze před tiskem zkontrolovat přímo v dialogovém okně programu, nebo v tiskovém náhledu, vyvolaném příkazem Ctrl-V. V okně s náhledem lze volit, která strana má být zobrazena, a lze nastavovat zvětšení zobrazení.
→ nebo kombinací klávesVlastní tisk tabulky se spustí příkazem Ctrl-P. Před tiskem je zobrazeno dialogové okno, v němž lze volit výstupní zařízení.
nebo kombinací klávesTabulky lze pomocí příkazu
→ uložit do souboru ve formátu OpenXML. Tento formát lze otevřít v novějších verzích MS Excel a v OpenOffice, kde lze případně tabulky dále doupravit. Můžete si zvolit, zda má být vyexportován pouze aktivní list, nebo všechny listy.Je-li na počítači nainstalován MS Excel, lze příkazem
→ exportovat vybraný list nebo všechny listy přímo do MS Excel, aniž by bylo třeba data ukládat do souboru. Výsledné tabulky budou v MS Excel dynamicky vytvořeny pomocí technologie OLE Automation.Tato technologie je bohužel z principu velmi pomalá, nelze ji tedy doporučit pro rutinní práci, ale pouze pro malé geometrické plány nebo jako jako nouzové řešení ve speciálních případech.