Přidáváte-li do seznamu souřadnic bod s číslem, které již v seznamu existuje (a nejsou-li v nastavení programu povoleny duplicity), program zobrazí okno, v němž jsou vypsány informace o původním bodu, o novém bodu, souřadnicové rozdíly a další informace.
Program vám nabídne různé možnosti uložení:
V případě seznamu souřadnic s dvojími souřadnicemi můžete způsob průměrování zvolit pro každou geometrii zvlášť.
V této situaci máte následující možnosti:
Uložit nové souřadnice nebo jednotlivé geometrie do geometrií stávajícího bodu
V dialogovém okně je zobrazen seznam geometrií (sad souřadnic) původního a nového bodu. V tabulkách můžete zvolit, která geometrie se má kam uložit, a jakým způsobem (Neukládat / Nové / Průměr). Způsob uložení můžete nastavit odděleně pro polohu a výšku bodu, lze tedy výšku bodu uložit do jiné geometrie nebo jiným způsobem než polohu.
Zvolit pro bod nové číslo
Číslo můžete zadat do vstupního okénka pro předčíslí a číslo bodu. Uložení bodu bude zopakováno s novým číslem, takže existuje-li v seznamu i bod nově zadaného čísla, bude opět zobrazen dialog s dotazem na uložení bodu.
Uložit bod do jiného seznamu
Název nového cílového seznamu souřadnic můžete zvolit v oblasti Uložit bod do jiného souboru. Uložení bodu bude zopakováno v nově zadaném seznamu, takže existuje-li v něm bod zadaného čísla, bude opět zobrazen dialog s dotazem na uložení bodu.
Možnosti 2. a 3. lze kombinovat, takže lze nechat bod uložit do jiného souboru pod jiným číslem. V případě ukládání bodu do jiného seznamu souřadnic a/nebo pod jiným číslem ale nejsou k dispozici volby pro průměrování, protože v jiném seznamu nebo pro jiné číslo bodu bude již situace odlišná:
V případě ukládání bodu do jiného seznamu souřadnic a/nebo pod jiným číslem je celý proces průměrování spuštěn znovu se změněným zadáním. Pokud tedy opět dojde k duplicitě, je toto okno zobrazeno znovu pro nové zadání.
Informace o takto zpracovaném bodě se objeví v protokolu, včetně souřadnicových rozdílů a dalších údajů.