Kapitola 38. Instalace v síti

Systém GROMA je navržen pro bezproblémovou instalaci a chod v prostředí počítačových sítí. Program lze instalovat z libovolné stanice nebo serveru v síti na sdílený disk a spouštět z libovolné jiné stanice.

Instalace v síti

Systém GROMA lze instalovat z libovolné síťové stanice nebo serveru na kterýkoli sdílený disk. Instalační program neukládá žádné informace do registry ani do systému Windows. Jediná úprava na stanici, z níž je GROMA instalována, je vytvoření položky ve Start menu.

Při instalaci lze použít standardní označení cesty pomocí namapovaného síťového disku označeného písmenem jednotky, stejně jako standardní UNC cesty (definice pomocí názvu síťového serveru, např. \\server\c\Groma11).

Systém GROMA lze spouštět z kterékoli stanice v síti, z níž je přístupný sdílený adresář, v němž je GROMA instalována. Při spouštění lze použít standardní označení cesty pomocí namapovaného síťového disku označeného písmenem jednotky (např. x:\Groma11\groma.exe), stejně jako standardní UNC cesty (definice pomocí názvu síťového serveru, např. \\server\c\Groma11\groma.exe).

Jediná úprava, kterou je vhodné provést na stanicích, odkud má být GROMA spouštěna, je vytvoření ikony, případně položky v nabídce Start.